Investments

Pętla Falenica

W dniu 22 grudnia 2015r. dokonano odbioru pętli autobusowej „Falenica” przy ul. Bysławskiej w Dzielnicy Wawer w Warszawie.

see more

Tramwaj na Tarchomin

7 czerwca 2016 r. w siedzibie Spółki Tramwaje Warszawskie podpisana została umowa na budowę kolejnego odcinka linii tramwajowej na Tarchomin – 1,5 km trasy tramwajowej od pętli tramwajowej „Tarchomin Kościelny” do pętli autobusowej „Nowodwory”.
Konsorcjum wykonawców ZUE S.A. i Strabag Sp. z o.o. wybudowało torowisko o konstrukcji bezpodsypkowej z nawierzchnią trawiastą oraz cztery przystanki tramwajowe – po dwa przy skrzyżowaniach ul. Światowida z Hanki Ordonówny i Štefánika.
Wartość kontraktu to 31 601 755,18 zł brutto.
Równolegle trwają przygotowania do budowy ostatniego odcinka torów w kierunku Winnicy. Zakończenie inwestycji planuje się na koniec 2019 r.

see more

Przystanki autobusowe na ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego na odcinku od ul. Fieldorfa do ul. Rechniewskiego.

W imieniu Miasta Stołecznego Warszawy, Zarząd Transportu Miejskiego zrealizował inwestycje dotyczącą wykonania dwóch przystanków autobusowych, której Wykonawcą był Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

see more

Budowa parkingu strategicznego „Park&Ride” Metro Stokłosy

1 kwietnia został otwarty po rozbudowie parking P+R Metro Stokłosy. Na czterech poziomach zaparkuje tu prawie 400 samochodów i 20 rowerów.

see more

Remont pętli autobusowej „Targówek”

Pętla autobusowa „Targówek” przy ulicy Trockiej została zakwalifikowana do remontu w wyniku przeprowadzonej okresowej oceny stanów technicznych.

see more

Budowa przejścia podziemnego Ursus Niedźwiadek

Od dnia 7 stycznia 2014 r. pasażerowie mogą korzystać z nowego przystanku kolejowego Warszawa Ursus-Niedźwiadek.

see more

Budowa dodatkowych wind na stacjach metra Ursynów i Racławicka

Aktualnie realizowana jest budowa dodatkowej windy przy południowo-zachodnim wyjściu ze stacji A5 Ursynów, przy Al. Komisji Edukacji Narodowej.

see more

Remont pętli autobusowej przy Dworcu Wschodnim od strony ulicy Kijowskiej

8 marca zamknięto dwie jezdnie przy Dworcu Wschodnim od strony ulicy Kijowskiej. W ramach remontu pętli autobusowej została wymieniona nawierzchnia. Wzmocniono także konstrukcję jezdni wraz z krawężnikami, peronów przystankowych oraz chodników wraz z obrzeżami.

see more

Budowa drugiej jezdni przy ulicy Kasprowicza

Na podstawie porozumienia, zawartego 26 sierpnia 2011 r. pomiędzy Zarządem Transportu Miejskiego a Zakładem Remontów i Konserwacji Dróg, realizowana jest inwestycja polegająca na budowie drugiej jezdni ulicy Kasprowicza na odcinku od ulicy Przy Agorze do ulicy Oczapowskiego oraz przebudowie istniejącej jezdni.

see more

Konserwacja nawierzchni przy ul. Cyrulików w Warszawie

W grudniu 2011 roku zakończono wykonanie bieżącej konserwacji nawierzchni przy ulicy Cyrulików w dzielnicy Rembertów.
Lączna powierzchnia działki to 2324 metrów kwadratowych.

see more